Winnica Krokoszówka Górska

Witaj w

Winnicy
Krokoszówka Górska

zlokalizowanej w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego

MENU

O winnicy

Winnica Krokoszówka Górska została założona w 2005 roku, w niewielkiej miejscowości – Smardzowice,  położonej w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Siedlisko winnicy jest bardzo korzystne. Wszędzie są łagodne stoki oraz doskonała gleba, a bliskość Jury Krakowsko – Częstochowskiej sprawia, że krzewy winorośli rosną bezpośrednio na skałach wapiennych.

Specyficzny mikroklimat okolicy wpływa korzystnie na aromat uprawianych winogron, a także jakość powstającego wina, co rokrocznie doceniane jest na krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty!

Pozdrawiamy serdecznie
Bożena i Marek Górscy

Aktualności

Dni Otwarte Winnic – 29 lipca 2018 r

Zapraszamy 29 lipca 2018 r. na Dzień Otwarty w naszej winnicy współorganizowany przez [...]

Nabór na III całoroczny praktyczny kurs uprawi i pielęgnacji winorośli 2018

Tegoroczna edycja całorocznego praktyczne kurs uprawy i pielęgnacji winorośli, prowadzonego [...]

Odmiany sadzonek winorośli do przerobu i produkcji wina, nadających się do uprawy w Polskich warunkach klimatycznych, o wysokiej odporności na mróz, nawet do -28 stopni C. W ofercie można zaleźć sadzonki jednoroczne jak i dwuletnie.

W naszej winnicy powstają wina naturalne, niefiltrowane, bez dodatku konserwantów. Cechuje je bogaty owocowy aromat, o nucie bzu, czarnej porzeczki, jagód i wiśni. Wina te są przyjemne w ustach, o zbalansowanej kwasowości.

Enoturystyka zaczyna być coraz bardziej popularna w naszym kraju. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oferujemy Państwu możliwość zwiedzenie naszej winnicy oraz spróbowania powstających w niej wyrobów regionalnych.

Całoroczny kurs z zakresu uprawy i pielęgnacji winorośli. Obejmuje on wszystkie prace wykonywanych w sezon na winnicy, począwszy od zimowego cięcia w marcu, a skończywszy na zbiorach i produkcji wina w październiku.