Regulamin zamawiania sadzonek

Składanie zamówień:

 1. Składanie zamówień na sadzonki możliwe jest jedynie poprzez specjalnie przygotowany formularza lub pisząc na adres e-mail: poczta@krokoszowka-gorska.pl
 2. Nie przyjmujemy zamówień telefonicznie.
 3. W zamówieniu należy umieścić nazwy wybranych przez siebie odmian sadzonek, ilość sztuk oraz dokładny adres i telefon kontaktowy dla kuriera.
 4. Zamówienie zostaje przyjęte w chwili gdy na nasze konto wpłynie od Państwa zadatek w wysokości minimum 30% wartości zamówienia, bądź cała kwota. Mają Państwo wtedy pewność, że sadzonki będą dla Was zarezerwowane.
 5. Zamówienia bez wpłaconego zadatku nie będą realizowane.
 6. Jeśli wpłacali Państwo zadatek to przed wysyłką, prosimy o dopłatę pozostałej części kwoty należnej z tytułu złożonego zamówienia. Nigdy nie wysyłamy zamówienia, które nie jest w pełni opłacone.
 7. Nie wysyłamy partii / części zamówienia jeśli nie jest ono w pełni opłacone.
 8. Zadatek jako formę potwierdzenia rezerwacji sadzonek, przyjmujemy jedynie do 15 marca br. Po tym terminie każde nowe zamówienie musi być w pełni opłacone. Płatności za wszystkie wcześniej złożone zamówienia muszą być również w pełni uregulowane.
 9. Nie realizujemy zamówień „za pobraniem”.
 10. Płatności za sadzonki przyjmujemy jedynie przelewem lub gotówką. Nie przyjmujemy płatności kartą płatniczą.
 11. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia ze względu na brak dostępności odmiany (lub odmian) sadzonek oraz brak zapłaty w wymaganej kwocie i ustalonym czasie (patrzy ZAMAWIANIE punkt 7 i 8 oraz WYSYŁKA LUB ODBIÓR punkt 5).

Wysyłka lub odbiór:

 1. Sadzonki wysyłane są jedynie przesyłką kurierską na adres podany w zamówieniu.
 2. Koszt wysyłki podany jest tutaj.
 3. Możliwy jest również odbiór osobisty sadzonek w siedzibie winnicy. Konieczne jest jednak wcześniejsze uzgodnienie z nami terminu obioru.
 4. Sadzonki wysyłamy do Państwa w dwóch okresach w roku tj. na jesień (listopad) – po zakończeniu okresu wegetacji i na wiosnę (marzec – kwiecień) – nim na sadzonkach rozwiną się pąki.
 5. Wysyłka lub odbiór zamówionych sadzonek możliwy jest najpóźniej do 10 maja br. Po tym terminie istnieje duża szansa uszkodzenia sadzonek w transporcie. Wysyłka lub obiór po tym terminie możliwy jest jedynie na odpowiedzialność zamawiającego. Problemy z sadzonkami wynikające z odbioru / wysyłki po 10 maja nie podlegają reklamacji.